Hliníkové zárubně

Hliníkové zárubně slouží jako designový prvek, ale zároveň jako funkční utěsnění skleněných dveří, kdy skleněné dveře doléhají na těsnění a tím dokonale těsní. Zárubně je možné použít pro jednokřídlé, dvoukřídlé nebo provedení s bočními světlíky a nadsvětlíkem. Zárubně je možné dodat ve standardních barvách – eloxovaný hliník/nerez, tak v provedení barvy dle vzorníku RAL.

Hliníkové zárubně Alexa AT23/E

Zárubně ALEXA AT23 (provedení do špalety) nebo AT23E (provedení s překrytím rohu) jsou velice subtilní zárubně (pouhých 23mm), které na šířku zúží stavební otvor pouze o 46 mm. Hodí se na realizace, kde je požadován minimalistický design anebo požadavek na zachování maximálního možného průchodu. Tyto zárubně jsou určeny pro jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Nosnost této zárubně je v případě použití dvou pantů 40 kg, v případě tří pantů 55 kg.

V případě požadavku co největšího utěsnění je možné na spodní stranu křídla použít padací práh, který při zavření dveří "spadne" na zem a dokonale dveře utěsní. Vhodné řešení například mezi bazén/interiér a další místa, kde jsou klady velké nároky na těsnost.

Montáž zárubní probíhá do začištěného stavebního otvoru. Není nutná žádná stavební přípravenost již ve fázi stavby. Montáž je čistá a rychlá.

Hliníkové zárubně Alexa AT50/AT44

Další kategorií zárubní jsou hliníkové zárubně AT50/AT44, které jsou určené již pro skleněné stěny. Skleněné stěny s touto zárubní mohou obsahovat boční světlíky i nadsvětlíky. Zárubeň má i větší váhovou nosnost, při použití třech pantů je nosnost až 65 kg. Zárubeň je určena pro kotvení do stěny nebo kotvení do skleněné stěny.

Tyto zárubně jsou vhodné pro skleněné příčky v kancelářských prostorech, kde je požadavek na odhlučnění jednotlivých místností. Zachováním bezrámového křídla a zároveň dosednutím skleněných dveří do zárubňového těsnění dosáhneme akustického útlumu a zaroveň zachováme čistý a jednoduchý design stěny.

V případě požadavku co největšího utěsnění je možné na spodní stranu křídla použít padací práh, který při zavření dveří "spadne" na zem a dokonale dveře utěsní. Vhodné řešení například mezi bazén/interiér a další místa, kde jsou klady velké nároky na těsnost.

Instalace skleněné příčky s hliníkovou zárubní se provádí do čistého stavebního otvoru. Montáž do hotového interiéru je bez zněčištění interiéru.

 

Zasklívací profily MR22 a MR28

V případě varianty utěsnění fixního zasklení otvorů jsou vhodné profily MR22 a MR28. Profily se od sebe liší svoji velikostí. Profil MR 22 má výšku 22mm, MR 28 má výšku 28 mm. U obou profilů se jedná o rozebíratelné „U" profily, které nám jednoduše zajistí osazení skla do otvoru a v případě potřeby jeho následné jednoduché rozebrání.

Z každé strany profilu je systémové těsnění, které zajistí tuhost a těsnost stěny. Profily jsou velice subtilní a proto plní nároky náročných zákazníků a architektů. Tyto profily se mohou kombinovat s obvodovým zasklením u zárubní AT44 a AT50. Možné použít pro tloušťku skla 8 – 10mm.

Profily se instalují do čistých stavebních otvorů.

Nahoru