Časté dotazy

Je možné celoskleněné dveře namontovat do stávající (kovové/dřevěné) zárubně?

Ano, v případě kovové zárubně je nutné vlepit do polodrážky těsnění, aby nedocházelo ke styku celoskleněného křídla s kovovou zárubní. Celoskleněné dveře je možné namontovat i do již osazených dřevěných zárubní.

Jaký akustický útlum mají celoskleněné dveře v zárubni?

Skleněné dveře v zárubni mají akustický útlum obdobně jako dřevěné dveře, závisí to na mnoha faktorech, obecně okolo 32dB.

Jsou vaše skleněné dveře a stěny bezpečné?

Ano, všechny námi dodávané dveře jsou bezpečností (kalené – ESG).

Jakou tloušťku skla pro výrobu dveří používáte?

Na skleněné dveře používáme nejčastěji tloušťku skla od 8 – 12mm dle typu a velikosti dveří.

Nezraním se o hranu skla?

Standardně dodáváme skleněné prvky s leštěnou hranou. Hrana je tedy vyleštěna do lesku a sražena na 45°. Pořezání zde tedy nehrozí.

Může sklo za linkou prasknout?

V případě použití nekaleného skla (lacobel) a kombinace plynového sporáku sklo prasknout může. Doporučujeme používat skla kalená (ESG) s nástřikem barvy RAL, která odolají teplotám vznikajícím od sporáků i případným nárazům při používání kuchyňské linky.

Mám malé dítě, nemusím se obávat, že se mi dítě poraní?

Veškeré naše výrobky dodáváme tak, aby byly 100% bezpečné. Sklo kalíme a v případě potřeby vrstvíme (skleněné zábradlí), nehrozí tedy žádné pořezání, ani zranění. Pevnost skla je cca 5x větší než u nekaleného skla. V případě rozbití skla dojde k jeho rozpadu na malé, neostré kousky.

Jde kalené (ESG) sklo dále opracovávat?

Po vykalení (ESG) již není možné sklo opracovat. Je tedy nutné celé sklo opracovat před kalením, následně už dveře nejsou zaříznout, ani vyvrtat do nich otvor.

Jaké sklo musím použít na skleněné zábradlí?

Na celoskleněné zábradlí je nutné použít vrstvené sklo s bezpečnostní fólií. V případě rozbití jednoho ze skel druhé sklo díky fólii zaručí celistvost zábradlí a nepropadnete dolů.

Čím umývat celoskleněné dveře?

Na čistění celoskleněných dveří stačí běžné domácí přípravky na sklo. Vlastní pozornost si zaslouží skla leptaná (Satináto) a pískovaná, která se nesmí umývat žádným pěnivým přípravkem! Určitě na sklo z důvodu poškrábání nepoužívejte přípravky s pískem. Nejjednodušší je čistá, teplá voda a švédská utěrka. V případě silnějšího znečistění je možné použít technický líh.

Jaký je rozdíl mezi satinátem a pískovaným sklem?

Satináto je chemicky leptané sklo, pískované sklo je mechanicky otryskáno pískem. Pískování lze od leptaného povrchu rozeznat tak, že je na dotyk hrubší a využívá se zejména na dekorování skel.

Jsou sprchové kouty opatřeny nástřikem pro lepší údržbu?

Ano jsou opatřeny povrchovou úpravou Clearshield. Jeho trvanlivost a účinnost záleží zejména na tvrdosti Vaší vody a péči, kterou budete ošetřování dveří věnovat.

Je možné použít na posuvné skleněné dveře pomalé dojezdy?

U některých systémů je to možné, například Agile 150 (Dormotion), Muto, Minimal, posuvné dveře do stavebních pouzder a další.

Jaký je standardní termín dodání?

Standardní termín dodání se odvíjí od složitosti a velikosti zakázky, ale obecně se snažíme dodržet termín dodání okolo 4 týdnů. V případě urgentních akcí jsme po předchozí dohodě zákazníkovi schopni vyhovět a skleněné dveře dodat dříve.

Jaká je záruka na vaše výrobky?

Záruka na naše výrobky je 24 měsíců.

Nahoru