Skleněné zábradlí

Vzdušné skleněné zábradlí se smyslem pro detail

samonosne sklenene zabradli

Pro vaše schodiště navrhneme vzdušné a hlavně bezpečné skleněné zábradlí. Promyslíme, každý detail tak, aby zábradlí bylo bezpečné a zároveň lahodilo oku každého architekta, odborníka ale i lajka.

Zábradlí staticky navrhneme tak, aby splňovalo vaše požadavky a zároveň splňovalo bezpečnostní normy, převážně normu ČSN 74 3305.

Celoskleněné zábradlí není jen designovým prvkem. Zajišťuje také bezpečí při pohybu na schodišti a díky bezpečnostní fólii mezi skly chrání proti propadnutí. Navíc propouští více světla než klasické zábradlí a tím zachová prostor schodiště prosvětlený. Hrany skleněného zábradlí jsou zaleštěné a sražené pod 45°, není tedy nutné, aby na horní hraně zábradlíbylo umístěno madlo, v případě potřeby může být madlo osazeno.

Zakázková výroba skleněného zábradlí

  • Před samotným zadáním zábradlí do výroby obdržíte náhled včetně 3D modelu a budete si moci prohlédnout všechny detaily, aby vás při realizaci nic nepřekvapilo.
  • Zaměřujeme se na kompletní realizace zábradlí ze skla – od návrhu přes výrobu až po montáž.
  • Skleněné zábradlí vyrábíme výhradně z vrstveného a zároveň kaleného skla - díky tomu je maximálně bezpečné.

celosklenene samonosne zabradli

Bezpečnost na prvním místě

Naše skleněná zábradlí splňují přísné bezpečnostní požadavky. Na jejich výrobu používáme vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, které se skládá ze dvou skel a bezpečnostní fólie. Právě tato fólie zajistí v případě rozbití zábradlí celistvost, díky které nepropadnete jako v případě pouze skel kalených.

Parametry námi dodávaných skleněných zábradlí

  • Pro všechna naše zábradlí používáme kalené a zároveň vrstvené sklo o tloušťce minimálně 2 x 8 mm.
  • Výšku zábradlí stanovujeme na 90 – 110 cm od podlahy. Přesnou výšku stanovujeme podle hloubky volného pádu a podle vás, abyste se na schodišti cítili bezpečně.
  • Celoskleněné zábradlí můžeme navrhnout jak s kovovými, tak s dřevěnými madly, anebo bez nich. Záleží jen na vašich požadavcích. V exteriérových realizacích doporučujeme používat madlo ve všech případech. 


Jakou tloušťku skel používáme?Skleněné zábradlí tvořící celoskleněnou stěnu

Pro samonosná skleněná zábradlí obvykle používáme kalené/vrstvené sklo 2 x 8 mm v kombinaci s bezpečnostní fólií. Pokud se jedná o veřejné prostory, je potřeba brát ohled na zatížení, které je požadováno. Zde už se nabízí využít silnějších skel kalených/vrstvených 2 x 10 mm (případně 2 x 12 mm) a bezpečnostní fólie. V případě skleněného zábradlí, které je kotvené mezi nerezové sloupky, můžeme použít i sklo o menší tloušťce (například 2 x 4 mm nebo 2 x 5 mm) opět v kombinaci s bezpečnostní fólií a tepelným zpevněním (ESG).

Tloušťku skel stanovujeme vždy individuálně podle velikosti zábradlí i jeho využití.


Kotvení skleněných zábradlí

Samonosné skleněné zábradlí můžeme kotvit více způsoby. Nejčastějším způsobem je kotvení na nerezové terče nebo pomocí speciálních U-profilů, které umíme usadit i do skladby podlahy. Nejpraktičtější, ale i nejdražší variantou je kotvení mezi ocelové pásoviny, které vyrábíme přímo na míru. Poslední variantu jsou nerezové sloupky se skleněnou výplní.

Kotvení na nerezové terče

Nejčastější realizace je kotvení na nerezové terče. Každé sklo zábradlí navrhneme podle jeho velikosti na odpovídající množství nerezových terčů (většinou 4 – 8 kusů na skle). Terče mohou být kulaté nebo hranaté o rozměru 50 mm z broušené nerezy, ale i s libovolně barevným odstínem dle odstínu RAL. Pro kotvení je potřeba zajistit dostatečně pevnou konstrukci, která unese zátěž skleněného zábradlí. Sklo má pro co nejlepší údržbu vzdálenost od konstrukce 34 mm. Dle požadavků můžeme vyrobit i atypické terče, které se přizpůsobí schodišti. S pomocí terčů realizujeme zábradlí jak na rovných galeriích, tak na šikmých schodištích.

Kotvení do hliníkového U-profilu

Hlavní výhodou U-profilů je možnost jejich zapuštění do sklady podlahy. Pokud celoskleněné zábradlí začnete řešit dostatečně dopředu, osadíme U-profil ještě před vylitím podlah a položením krytiny. Výsledný efekt bude vypadat tak, že sklo „vybíhá z podlahy“. Výška nejčastěji používaného profilu je 125 mm. Barva profilů je eloxovaný hliník, případně eloxáž nerezy a nebo komaxitová barva dle odstínu RAL.

Horní galerie - skleněné zábradlí tvořící celoskleněnou stěnu

Kotvit hliníkové U-profily můžeme jak z vrchu, tak i z boku, nicméně vždy musí být kotveno ideálně do železobetonové desky.

Kotvení mezi ocelové pásoviny

Tento způsob kotvení představuje největší komfort při čistění i výmalbě při použití skleněného zábradlí. Mezi stěnou a sklem nevzniká žádná mezera, sklo je osazeno mezi ocelové pásoviny, mezi které je sklo pevně sevřeno. Díky plošnému sevření má tento způsob několik výhod jako je například největší tuhost skleněného zábradlí ze všech provedení a jeho skvělá údržba. Další výhodou tohoto provedení je, že ho vyrábíme na zakázku a umíme zkopírovat i nerovnoměrné případně točité schodiště. Ve většině případů kopírujeme jednotlivé schody, výsledek tedy vypadá, že sklo „vybíhá ze schodiště“. Odstín pásoviny je možné vybrat dle vzorníku RAL. Nástřik provádíme komaxitovou barvou. Nevýhodou tohoto provedení je vyšší cena oproti jiným variantám.

Provedení mezi nerezové sloupky

Skleněné zábradlí kotvené mezi nerezové sloupky nabízíme v několika variantách. Sloupky mohou být kulaté (průměr 42 mm), hranaté (nejčastěji o velikosti 40 x 40 mm), s horním madlem ze dřeva/nerezu nebo bez madla. Zábradlí můžeme tímto způsobem ukotvit na rovné galerii i šikmých ramenech schodiště.


Cena skleněného zábradlí

Při výrobě skleněného zábradlí se jedná vždy o zakázkovouvýrobu. Cenu proto můžeme orientačně určit po zaslání projektu nebo po telefonické konzultaci s vámi. Přesnou cenu za skleněné zábradlí se potom dozvíte na základě osobního zaměření na místě realizace. Pokud chcete zjistit více informací, vyžádejte si prosím nezávaznou kalkulaci.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru