Skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí podél schodiště v interiéru

Vzdušné skleněné zábradlí se smyslem pro detail

Pro vaše schodiště navrhneme vzdušné a hlavně bezpečné skleněné zábradlí. Promyslíme každý detail tak, aby zábradlí bylo bezpečné a zároveň lahodilo oku každého zákazníka se smyslem pro detail či architekta, odborníka ale i laika. Skleněné zábradlí může být zkombinováno se skleněnými dveřmi a skleněnými stěnami.Bezpečnost skleněného zábradlí především

Zábradlí staticky navrhneme tak, aby splňovalo vaše požadavky a zároveň splňovalo bezpečnostní normy, převážně normu ČSN 74 3305.

Celoskleněné zábradlí není jen designovým prvkem. Zajišťuje také bezpečí při pohybu na schodišti a díky bezpečnostní fólii mezi skly chrání proti propadnutí. Navíc propouští více světla než klasické zábradlí, a tím zachová prostor schodiště prosvětlený. Hrany skleněného zábradlí jsou zaleštěné a sražené pod 45°, není tedy nutné, aby na horní hraně zábradlí bylo umístěno madlo, v případě potřeby však může být madlo osazeno.

Zakázková výroba skleněného zábradlí

Před samotným zadáním zábradlí do výroby obdržíte náhled včetně 3D modelu a budete si moci prohlédnout všechny detaily, aby vás při realizaci nic nepřekvapilo.
Zaměřujeme se na kompletní realizace zábradlí ze skla – od návrhu přes výrobu až po montáž.
Skleněné zábradlí vyrábíme výhradně z vrstveného a zároveň kaleného skla - díky tomu je maximálně bezpečné.


Elegantní skleněné zábradlí podél točitého schodiště


BEZPEČNOST u skleněného zábradlí (až) na prvním místě


Naše skleněná zábradlí splňují přísné bezpečnostní požadavky. Na jejich výrobu používáme vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, které se skládá ze dvou skel a bezpečnostní fólie. Právě tato fólie zajistí v případě rozbití zábradlí celistvost, díky které nepropadnete jako v případě pouze skel kalených.Detail skleněného zábradlí dvouvrstvého bezpečnostního

Parametry námi dodávaných skleněných zábradlí

Pro všechna naše samonosná celoskleněná zábradlí používáme kalené a zároveň vrstvené sklo o tloušťce minimálně 2 x 8 mm.

Výšku zábradlí stanovujeme na 90 – 110 cm od podlahy. Přesnou výšku stanovujeme podle hloubky volného pádu a podle vás, abyste se na schodišti cítili bezpečně.

Celoskleněné zábradlí můžeme navrhnout jak s kovovými, tak s dřevěnými madly, anebo bez nich. Záleží jen na vašich požadavcích. V exteriérových realizacích doporučujeme používat madlo ve všech případech z důvodu možné delaminace vrstveného skla.Jakou tloušťku skel používáme

Pro samonosná skleněná zábradlí obvykle používáme kalené/vrstvené sklo 2 x 8 mm v kombinaci s bezpečnostní fólií. Pokud se jedná o veřejné prostory, je potřeba brát ohled na zatížení, které je požadováno. Zde už se nabízí využít silnějších skel kalených/vrstvených 2 x 10 mm (případně 2 x 12 mm) a bezpečnostní fólie. V případě skleněného zábradlí, které je kotvené mezi nerezové sloupky, můžeme použít i sklo o menší tloušťce.

Tloušťku skel stanovujeme vždy individuálně podle velikosti zábradlí i jeho využití. V případě náročných realizací s námi spolupracuje statik a dohlíží na návrh skla i jeho kotvení. Pokud se jedná o nosnou konstrukci, je součinnost statika také samozřejmostí.

kotvení skleněných zábradlí

Samonosné skleněné zábradlí můžeme kotvit více způsoby. Nejčastějším způsobem je kotvení na nerezové terče nebo pomocí speciálních U-profilů, které umíme usadit i do skladby podlahy. Nejpraktičtější, ale i nejdražší variantou je kotvení mezi ocelové pásoviny, které vyrábíme přímo na míru. Poslední variantu jsou nerezové sloupky v kombinaci se skleněnou výplní.


Kotvení skleněného zábradlí na nerezové terče

Nejčastější realizace je kotvení na nerezové terče. Každé sklo zábradlí navrhneme podle jeho velikosti na odpovídající množství nerezových terčů (většinou 4 – 8 kusů na skle). Terče mohou být kulaté nebo hranaté o rozměru 50 mm z broušené/leštěné nerezy, ale i s libovolně barevným odstínem dle odstínu RAL. Pro kotvení je potřeba zajistit dostatečně pevnou konstrukci, která unese zátěž skleněného zábradlí. Sklo má pro co nejlepší údržbu vzdálenost od konstrukce 34 mm. Dle požadavků můžeme vyrobit i atypické terče, které se přizpůsobí schodišti. S pomocí terčů realizujeme zábradlí jak na rovných galeriích, tak na šikmých schodištích.


Skleněné zábradlí s kotvením v podobě terčů


Terč pro kotvení skleněného zábradlí nerezový broušený

Terč pro kotvení skleněného zábradlí černé barvy

Terč pro kotvení skleněného zábradlí nerezový leštěný

Terč pro kotvení skleněného zábradlí bílé barvy

Čtvercový terč pro kotvení skleněného zábradlí nerezový broušenýSkleněné zábradlí podél plošiny - mostu uvnitř budovy

Kotvení skleněného zábradlí do hliníkového U-profilu

Hlavní výhodou U-profilů je možnost jejich zapuštění do sklady podlahy. Pokud celoskleněné zábradlí začnete řešit dostatečně dopředu, osadíme U-profil ještě před vylitím podlah a položením krytiny. Výsledný efekt bude vypadat tak, že sklo „vybíhá z podlahy“. Výška nejčastěji používaného profilu je 125 mm. Barva profilů je eloxovaný hliník, případně eloxáž nerezy a nebo komaxitová barva dle odstínu RAL. Profily nepatří mezi ideální kotvení na šikmé schodišťové rameno.

Kotvit hliníkové U-profily můžeme jak z vrchu, tak i z boku, nicméně vždy musí být kotveno do železobetonové desky nebo nosné konstrukce.Skleněné zábradlí v interiéru vily

Skleněné zábradlí kotvené do U-profilu

Detail skleněného zábradlí

Detail skleněného zábradlí kotveného do U-profilu

Detail kotvení skleněného zábradlí

Systém skleněného zábradlí v domě


Kotvení skleněného zábradlí mezi ocelové pásoviny 

Tento způsob kotvení je nejlepší variantou pro jednoduchou údržbu i následnou výmalbu u skleněného zábradlí. Mezi stěnou a sklem nevzniká žádná mezera, sklo je osazeno mezi ocelové pásoviny, mezi které je sklo pevně sevřeno. Díky plošnému sevření má tento způsob několik výhod, jako jsou například největší tuhost skleněného zábradlí ze všech provedení a jeho skvělá údržba.

Další výhodou tohoto provedení je, že ho vyrábíme na zakázku a umíme zkopírovat i nerovnoměrné případně točité schodiště. Ve většině případů kopírujeme jednotlivé schody, výsledek tedy vypadá, že sklo „vybíhá ze schodiště“. Odstín pásoviny je možné vybrat dle vzorníku RAL. Nástřik provádíme komaxitovou barvou. 

Další variantou je, že pásoviny zapustíme do konstrukce schodiště, a tím je kompletně skryjeme. Vzniká podobný detail jako při použití U-profilu zapuštěného do skladby podlahy. Nevýhodou tohoto provedení je vyšší cena oproti jiným variantám. 


Skleněné zábradlí kotvené pomocí ocelové pásoviny


Skleněné zábradlí podél schodiště

Detail kotvení skleněného zábradlí mezi ocelové pásoviny

Elegantní skleněné zábradlí uvnitř domu

Skleněné zábradlí kotvené do ocelových pásovin

Ocelové pásoviny sloužící jako kotvení skleněného zábradlí

Skleněné zábradlí jako opora kolem schodiště v domě


Skleněné zábradlí mezi nerezovými sloupky


Provedení kotvení skleněného zábradlí mezi nerezové sloupky

Skleněné zábradlí kotvené mezi nerezové sloupky nabízíme v několika variantách. Sloupky mohou být kulaté (průměr 42 mm), hranaté (nejčastěji o velikosti 40 x 40 mm), s horním madlem ze dřeva, nerezu nebo bez madla. Zábradlí můžeme tímto způsobem ukotvit na rovné galerii i šikmých ramenech schodiště.


Skleněné zábradlí kotvené díky terčům

Skleněné zábradlí na terase domu, kotvené mezi sloupky

Systém skleněného zábradlí a skleněné stěny

Skleněné zábradlí kotvené přes terče a s madly

Skleněné zábradlí kolem schodiště

Průhledné skleněné zábradlí v domě


Madla pro skleněná zábradlí

Mnoho investorů stojí před otázkou, zda na zábradlí osazovat madlo. Nejvíce záleží na tom, v jakém provozu je zábradlí nainstalováno. Neexistuje tedy na tuto otázku univerzální odpověď. V každém případě pokud v domě žijí starší lidé, kteří se potřebuji chytit, je dobré madlo na zábradlí osadit. Pro tyto případy nabízíme jak madla dřevěná převážně dubová, tak nerezová, ať už přírodní nebo v barvě odstínu RAL.

Madlo pro skleněné zábradlí kruhové

Madlo pro skleněné zábradlí dřevěné

Madlo pro skleněné zábradlí nerezové

cena skleněného zábradlí

Při výrobě skleněného zábradlí se jedná vždy o zakázkovou výrobu. Cenu proto můžeme orientačně určit po zaslání projektu nebo po telefonické konzultaci s vámi. Přesnou cenu za skleněné zábradlí se potom dozvíte na základě osobního zaměření na místě realizace. Pokud chcete zjistit více informací, vyžádejte si prosím nezávaznou kalkulaci. Přehledné informace o našich službách hledejte také na webu skleněné zábradlí.


Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.