Skleněné zábradlí

Krásné skleněné zábradlí pro vaše schodiště

samonosne sklenene zabradli-1Pro vaše nové schodiště navrhneme vzdušné a bezpečné skleněné zábradlí. Promyslíme každý detail, který společně s ostatními prvky vytvoří dokonalé řešení. Zábradlí také vyrobíme a zajistíme jeho odbornou montáž - vše dle normy ČSN 74 3305.

Celoskleněné zábradlí není jen designovým prvkem. Zajišťuje také bezpečí při pohybu na schodech a chrání proti pádu. Navíc propouští více světla než klasické zábradlí, má vyšší odolnost proti poškození a snadno se udržuje.

Kvalitní skleněné zábradlí na míru

  • Díky profesionálnímu přístupu snadno proměníme vaše představy o moderním interiéru ve skutečnost.
  • Zaměřujeme se na kompletní realizace zábradlí ze skla – od návrhu přes výrobu až po montáž.
  • Skleněné zábradlí vyrábíme z vrstveného a zároveň kaleného skla - díky tomu je maximálně bezpečné.
 

celosklenene samonosne_zabradli-1Bezpečnost na prvním místě

Naše skleněná zábradlí splňují přísné bezpečnostní požadavky. Na jejich výrobu používáme vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, které se skládá ze dvou skel a bezpečnostní fólie. Právě tato fólie zajistí v případě rozbití skel částečnou celistvost zábradlí. Díky tomu bude nouzově plnit svou funkci ochrany proti pádu z výšky i po rozbití.

Parametry našich skleněných zábradlí

  • Pro většinu našich zábradlí používáme jak kalené, tak vrstvené sklo. 
  • Výška zábradlí je obvykle 90–110 cm od podlahy. Přesnou výšku určujeme podle hloubky volného prostoru pod schodištěm a podle vás, abyste se na schodech cítili bezpečně.
  • Celoskleněné zábradlí můžeme navrhnout jak s kovovými, tak s dřevěnými madly, anebo bez nich. Záleží jen na vašich požadavcích.

 
Jakou tloušťku skel používáme?

Pro samonosná skleněná zábradlí v interiéru obvykle používáme sklo 2 x 8 mm v kombinaci s bezpečnostní fólií. Pokud se jedná o veřejné prostory, vyžadují normy zábradlí ze skla 2 x 10 mm (případně 2 x 12 mm) a bezpečnostní fólie. V případě celoskleněného zábradlí, které je kotvené mezi nerezové sloupky, můžeme použít i sklo o menší tloušťce (například 2 x 4 mm nebo 2 x 5 mm) opět v kombinaci s bezpečnostní fólií.

Tloušťku skel vybíráme vždy individuálně podle velikosti zábradlí i jeho použití.

sklenene-zabradli-Zlin-GLASS VISIONProč skleněné zábradlí od nás?

  • Krásu skleněných prvků přinášíme do interiérů od roku 2008.
  • Nabízíme rozmanité typy skel, pískovaných dekorů a kování.
  • Víme, jak navrhnout a realizovat 100% bezpečné zábradlí.
  • Poskytujeme nezávazné poradenství a konzultace v místě realizace.

Výsledky naší práce si můžete prohlédnout v referencích.

Možnosti kotvení skleněných zábradlí

Samonosné zábradlí nejčastěji kotvíme na bodové nerezové terče nebo do podlahy pomocí speciálních profilů ve tvaru "U". Oblíbeným způsobem jsou také nerezové sloupky, mezi které umístíme skleněné výplně. V jednom projektu můžeme samozřejmě využít i kombinaci těchto možností.

Provedení na nerezové terče

Naše nejčastější realizace je kotvení na nerezové tyče. Každé sklo zábradlí osadíme podle jeho velikosti na odpovídající množství nerezových terčů. Terče mohou být kulaté nebo hranaté, nejčastěji o rozměru 50 x 50 mm, vetšinou z broušené nerezi, ale i s libovolně barevným odstínem dle vzorníku RAL. Nejčastěji jsou nakotvené v konstrukci schodiště či stropu na svornících. Sklo má pro co nejlepší údržbu vzdálenost od konstrukce 34 mm. Dle požadavků můžeme vyrobit i atypické terče dle potřeby. S pomocí terčů realizujeme zábradlí jak na rovných galeriích, tak na šikmých ramenech (schodištích).

Provedení mezi nerezové sloupky

Skleněné zábradlí kotvené mezi nerezové sloupky nabízíme v několika variantách. Sloupky mohou být kulaté (např. o průměru 42 mm), hranaté (nejčastěji o velikosti 40 x 40 mm), s horním madlem ze dřeva/nerezu nebo bez madla. Zábradlí můžeme tímto způsobem ukotvit na rovné galerii i šikmých ramenech schodiště.

TIP: Pokud se rozhodnete pro madla a schodišťové stupně ze dřeva, doporučujeme konzultovat výrobu zábradlí s vaším truhlářem. Díky tomu zajistíte, aby měla madla stejný odstín jako schodiště.

Provedení do hliníkového U-profilu

Hlavní výhodou U-profilů je možnost jejich zapuštění do podlahy. Pokud si celoskleněné zábradlí objednáte včas, zajistíme vám osazení U-profilů ještě před vylitím podlah a položením krytiny. Ve výsledku tak bude z každého profilu vidět pouze jeho horní hrana.

V případě již hotových podlah instalujeme U-profily z vrchu na čistou podlahu, z boku stropu nebo na jiné místo podle vašich požadavků.

Cena skleněného zábradlí

Pro každého klienta navrhujeme jedinečné řešení dle jeho požadavků a dispozicí interiéru. Cenu proto můžeme orientačně určit po zaslání projektu nebo po telefonické konzultaci s vámi. Přesnou cenu za skleněné zábradlí se potom dozvíte na základě osobní prohlídky v místě realizace. Pokud chcete zjistit více informací, vyžádejte si prosím nezávaznou kalkulaci.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru