Skleněné zábradlí

1647932921_1647932920301

Vzdušné skleněné zábradlí se smyslem pro detail

Pro vaše schodiště navrhneme vzdušné a hlavně bezpečné skleněné zábradlí. Promyslíme, každý detail tak, aby zábradlí bylo bezpečné a zároveň lahodilo oku každého zákazníka se smyslem pro detail či architekta, odborníka ale i laika.

Zábradlí staticky navrhneme tak, aby splňovalo vaše požadavky a zároveň splňovalo bezpečnostní normy, převážně normu ČSN 74 3305.

Celoskleněné zábradlí není jen designovým prvkem. Zajišťuje také bezpečí při pohybu na schodišti a díky bezpečnostní fólii mezi skly chrání proti propadnutí. Navíc propouští více světla než klasické zábradlí a tím zachová prostor schodiště prosvětlený. Hrany skleněného zábradlí jsou zaleštěné a sražené pod 45°, není tedy nutné, aby na horní hraně zábradlí bylo umístěno madlo, v případě potřeby může být madlo osazeno.

Zakázková výroba skleněného zábradlí

Před samotným zadáním zábradlí do výroby obdržíte náhled včetně 3D modelu a budete si moci prohlédnout všechny detaily, aby vás při realizaci nic nepřekvapilo.
Zaměřujeme se na kompletní realizace zábradlí ze skla – od návrhu přes výrobu až po montáž.
Skleněné zábradlí vyrábíme výhradně z vrstveného a zároveň kaleného skla - díky tomu je maximálně bezpečné.


1645796285_Glassvision


BEZPEČNOST (až) na prvním místě


Naše skleněná zábradlí splňují přísné bezpečnostní požadavky. Na jejich výrobu používáme vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, které se skládá ze dvou skel a bezpečnostní fólie. Právě tato fólie zajistí v případě rozbití zábradlí celistvost, díky které nepropadnete jako v případě pouze skel kalených.Parametry námi dodávaných skleněných zábradlí

Pro všechna naše samonosná celoskleněná zábradlí používáme kalené a zároveň vrstvené sklo o tloušťce minimálně 2 x 8 mm.

Výšku zábradlí stanovujeme na 90 – 110 cm od podlahy. Přesnou výšku stanovujeme podle hloubky volného pádu a podle vás, abyste se na schodišti cítili bezpečně.

Celoskleněné zábradlí můžeme navrhnout jak s kovovými, tak s dřevěnými madly, anebo bez nich. Záleží jen na vašich požadavcích. V exteriérových realizacích doporučujeme používat madlo ve všech případech z důvodu možné delaminace vrstveného skla.


Jakou tloušťku skle používáme

Pro samonosná skleněná zábradlí obvykle používáme kalené/vrstvené sklo 2 x 8 mm v kombinaci s bezpečnostní fólií. Pokud se jedná o veřejné prostory, je potřeba brát ohled na zatížení, které je požadováno. Zde už se nabízí využít silnějších skel kalených/vrstvených 2 x 10 mm (případně 2 x 12 mm) a bezpečnostní fólie. V případě skleněného zábradlí, které je kotvené mezi nerezové sloupky, můžeme použít i sklo o menší tloušťce.

Tloušťku skel stanovujeme vždy individuálně podle velikosti zábradlí i jeho využití. V případě náročných realizací za námi stojí statik jak na návrh skla a jeho kotvení nebo v případě, že je potřeba na nosnou konstrukci.

kotvení skleněných zábradlí

Samonosné skleněné zábradlí můžeme kotvit více způsoby. Nejčastějším způsobem je kotvení na nerezové terče nebo pomocí speciálních U-profilů, které umíme usadit i do skladby podlahy. Nejpraktičtější, ale i nejdražší variantou je kotvení mezi ocelové pásoviny, které vyrábíme přímo na míru. Poslední variantu jsou nerezové sloupky v kombinaci se skleněnou výplní.


Kotvení na nerezové terče

Nejčastější realizace je kotvení na nerezové terče. Každé sklo zábradlí navrhneme podle jeho velikosti na odpovídající množství nerezových terčů (většinou 4 – 8 kusů na skle). Terče mohou být kulaté nebo hranaté o rozměru 50 mm z broušené/leštěné nerezy, ale i s libovolně barevným odstínem dle odstínu RAL. Pro kotvení je potřeba zajistit dostatečně pevnou konstrukci, která unese zátěž skleněného zábradlí. Sklo má pro co nejlepší údržbu vzdálenost od konstrukce 34 mm. Dle požadavků můžeme vyrobit i atypické terče, které se přizpůsobí schodišti. S pomocí terčů realizujeme zábradlí jak na rovných galeriích, tak na šikmých schodištích.barevny-terc-1

barevny-terc-2

barevny-terc-3

barevny-terc-4

barevny-terc-5Kotvení do hliníkového U-profilu

Hlavní výhodou U-profilů je možnost jejich zapuštění do sklady podlahy. Pokud celoskleněné zábradlí začnete řešit dostatečně dopředu, osadíme U-profil ještě před vylitím podlah a položením krytiny. Výsledný efekt bude vypadat tak, že sklo „vybíhá z podlahy“. Výška nejčastěji používaného profilu je 125 mm. Barva profilů je eloxovaný hliník, případně eloxáž nerezy a nebo komaxitová barva dle odstínu RAL. Profily nepatří mezi ideální kotvení na šikmé schodišťové rameno.

Kotvit hliníkové U-profily můžeme jak z vrchu, tak i z boku, nicméně vždy musí být kotveno do železobetonové desky nebo nosné konstrukce.
Kotvení mezi ocelové pásoviny 

Tento způsob kotvení je nejlepší variantou pro jednoduchou údržbu i následnou výmalbu u skleněného zábradlí. Mezi stěnou a sklem nevzniká žádná mezera, sklo je osazeno mezi ocelové pásoviny, mezi které je sklo pevně sevřeno. Díky plošnému sevření má tento způsob několik výhod jako je například největší tuhost skleněného zábradlí ze všech provedení a jeho skvělá údržba. Další výhodou tohoto provedení je, že ho vyrábíme na zakázku a umíme zkopírovat i nerovnoměrné případně točité schodiště. Ve většině případů kopírujeme jednotlivé schody, výsledek tedy vypadá, že sklo „vybíhá ze schodiště“. Odstín pásoviny je možné vybrat dle vzorníku RAL. Nástřik provádíme komaxitovou barvou. Další variantou je, že pásoviny zapustíme do konstrukce schodiště a tím je kompletně skrýt. Vzniká podobný detail jako při použití U-profilu zapuštěného do skladby podlahy. Nevýhodou tohoto provedení je vyšší cena oproti jiným variantám. 

Provedení mezi nerezové sloupky

Skleněné zábradlí kotvené mezi nerezové sloupky nabízíme v několika variantách. Sloupky mohou být kulaté (průměr 42 mm), hranaté (nejčastěji o velikosti 40 x 40 mm), s horním madlem ze dřeva, nerezu nebo bez madla. Zábradlí můžeme tímto způsobem ukotvit na rovné galerii i šikmých ramenech schodiště.


1649254832_1649254832412


Madla pro skleněná zábradlí

Mnoho investorů stojí před otázkou na zábradlí osazovat madlo. Nejvíce záleží na tom v jakém provozu je zábradlí nainstalováno. Neexistuje tedy na tuto otázku univerzální odpověď. V každém případě pokud v domě žijí starší lidé, kteří se potřebuji chytit, je dobré madlo na zábradlí osadit. Pro tyto případy nabízíme jak madla dřevěná převážně dubová, tak nerezová ať už přírodní nebo v barvě odstínu RAL.

cena skleněného zábradlí

Při výrobě skleněného zábradlí se jedná vždy o zakázkovou výrobu. Cenu proto můžeme orientačně určit po zaslání projektu nebo po telefonické konzultaci s vámi. Přesnou cenu za skleněné zábradlí se potom dozvíte na základě osobního zaměření na místě realizace. Pokud chcete zjistit více informací, vyžádejte si prosím nezávaznou kalkulaci.


Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *