Skleněné dveře

Skleněné dveře na míru jednokřídlé

Objevte krásu interiérových dveří

Skleněné dveře na míru sami navrhujeme, zaměřujeme, vyrábíme a následně montujeme – nepřekupujeme

Když se zkušených architektů zeptáte, jak proměnit obyčejné prostory ve výjimečné a moderní místo, odpoví vám bez zaváhání: vyberte si skleněné dveře. Vyrábíme jak zcela průhledné skleněné dveře z čirého skla, tak průsvitné, ale neprůhledné skleněné dveře z mléčného nebo kouřového skla. 

Skleněné dveře dodají vašemu domovu nádech luxusu a elegance, a na rozdíl od klasických dřevěných dveří, skleněné dveře příjemně a přirozeně prosvětlí váš interiér. Velmi oblíbené jsou například moderní skleněné posuvné dveře.


Nejčastěji realizujeme


Můžete se podívat na orientační ceník skleněných dveří. Služby vám přizpůsobíme na míru. Prohlédněte si naše reference a inspirujte se.

Skleněné dveře DO ZÁRUBNĚ

Skleněné dveře je možné osadit jak do nové obložkové zárubně, tak ve většině případů i o do ocelové zárubně, kde musí být osazeno těsnění, aby nedocházelo ke kontaktu skla s kovovou zárubní. Dveře jsou osazeny klikou s možností bez zamykání (UV), se zámkem (FAB) nebo WC kličkou. Kliku je možno vybrat tak, aby co nejvíce ladila s ostatními klikami v interiéru, například na dřevěných dveřích.

Dveře mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé, kdy na hlavním křídle je osazena klika a na pasivním křídle západky, aby šla obě křídla v případě potřeby otevřít.

Pro skleněné dveře si vyberte sklo z naší nabídky skel, nemusí být jen čiré.

Skleněné dveře do obložky


Skleněné dveře v rámci skleněné stěny

Skleněné dveře do dřevěné zárubně

Systém skleněných dveří v interiéru

Dvoje skleněné dveře do zárubně

Systém závěsu skleněných dveří

Klika skleněných dveří


Skleněné dveře posuvné

Skleněné posuvné dveře do pouzdra

Skleněné dveře posuvné do pouzdra osazujeme do standardních pouzder od výrobců, jako jsou Eclisse, JAP nebo Scrigno. Jedná se o standardní pouzdro pro dřevěné dveře. My vám navíc dodáme speciální úchyty a vodítko pro skleněné dveře. Jak se otvírají skleněné posuvné dveře do pouzdra

Pro otevírání posuvných skleněných dveří se v případě jejich menších rozměrů používá čočka nebo mušle, v případě větších rozměrů doporučujeme madlo. Použití madla, mušle nebo čočky záleží vždy na dohodě se zákazníkem. Úchyty na skleněné dveře můžeme co nejvíce designově sladit s ostatními madly a případně i klikami v interiéru. 

Celoskleněné posuvné dveře do stavebního pouzdra mohou být vyrobeny z různých typů skel. Realizujeme jak v jednokřídlém, tak ve dvoukřídlém provedení. V obou případech můžeme použít tlumený dojezd křídla a v případě dvoukřídlých dveří i jejich synchronní posuv.

Variantou skleněných posuvných dveří jsou i skleněné posuvné dveře na stěnu.


Skleněné posuvné dveře jsou mimořádný designový prvek interiéru a šetří místo.

Skleněné dveře otočné a kyvné

Skleněné dveře do začištěného stavebního otvoru je možné použít otočné i kyvné.

Otočné skleněné dveře se vyznačují osazením kliky a otvíráním na jednu stranu. Zavřené dveře drží v zavřené poloze střelka, není nutné na dveře osazovat zavírač, ale možné to je. Kliky je možné sladit s ostatními dveřmi v interiéru.


Provedení otočných skleněných dveří do stavebního otvoru je několik

  • do čistého stavebního otvoru na rohové panty – kotvení do podlahy a do stropu
  • na panty pro celoskleněné dveře, které jsou kotveny na stěnu
  • do celoskleněné stěny, kde jsou panty kotvené na bočních a horních fixních sklech (boční a horní světlíky)
Celoskleněné dveře kyvné do začištěného stavebního otvoru umožňují otevření dveří na obě strany (takzvané „lítačky"). Kyvné skleněné dveře se osazují zpravidla madlem, které je možné designově sladit s ostatními madly, případně klikami v interiéru.
U těchto dveří je možné použít rohové panty a k nim hydraulický zavírač, který se usazuje do podlahy nebo je možné použít spodní pant s integrovaných hydraulickým zavíračem, který je možné použít i s podlahovým topením. Zavírač zajišťuje polohu dveří v polohách uzavřené a otevřené na ±90° a při zavírání dveří tlumí jejich rychlost. V případě speciálního podlahového zavírače je možno nastavit aretaci dveří až na 170°.

Další možností je použít panty kotvené do stěny, které v sobě již mají integrovaný zavírač s aretací 0° a 90°.
Poslední možností je použití kyvných dveří ve skleněné stěně, kde jsou skleněné dveře umístěny mezi bočními, horními světlíky a panty jsou kotveny na skle. Toto provedení bývá velmi variabilní a nabízí velké množství variant provedení.

Skleněné dveře otočné a kyvné

Skleněné dveře otočné nebo kyvné

Skleněné dveře v chodbě

Skleněné dveře jako doplněk interiéru

Skleněné dveře v rámci skleněné stěny

Skleněné dveře otočné a kyvné - moderní řešení

Skleněné dveře otočné jako součást skleněné stěny


Návrh na míru

V GLASS VISION přemýšlíme za vás


Poradíme si i v případě, že žádné konkrétní představy nemáte. Nejsme totiž jen výrobci, jsme také zkušení návrháři a hravě zvládneme i nejrůznější atypická řešení.

Naše skleněné dveře, stěny, příčky, zábradlí, markýzy a sprchové kouty i jejich zámečnické prvky jsou vždy originální a vychází z Vašich představ a z jedinečného prostředí Vašeho domova nebo kanceláře.Zjistit více


BEZPEČNOST SKLENĚNÝCH DVEŘÍ


SAFETY FIRST

Při výrobě skleněných dveří používáme bezpečnostní tvrzené sklo (ESG), které vzniká technologií tepelného vytvrzení. Jde o složitý výrobní postup, při kterém je sklo nejprve ohřáto na teplotu přes 700 °C a následně prudce ochlazeno. Výsledkem je vysoce mechanicky a termicky odolné sklo, ideální pro interiérové prvky - skleněné dveře, skleněné stěny, skleněné zábradlí, atd.


Výhody kaleného skla

  • Takřka nemožné rozbití do plochy skla v běžném provozu.
  • Pokud by přece jen došlo k poškození skla, rozpadne se na drobné neostré střepy, o které se nepořežete.
  • Může být umístěné v těsné blízkosti topení, krbů a spotřebičů, sklo odolá teplotě až do 200 °C.

Navrhujeme atypická a zakázková řešení, která splní nároky i těch nejnáročnějších.


Detail pantu pro celoskleněné dveře

Kotvení skleněných dveří

Pro konkrétní stavební připravenost nás neváhejte kontaktovat!

Skleněné dveře se nejčastěji kotví do stavebního otvoru, který je zaomítaný a začištěný. Důležitá je nosnost stěn anebo podlahy a stropu, do kterých se skleněné dveře nejčastěji kotví. Ani skleněné posuvné dveře nepředstavují žádný problém pro kotvení.

V případě kotvení s panty do stěny je nutné, aby stěny byly dostatečně pevné a nebyly postaveny ze samotného sádrokartonu. To stejné platí pro strop, kdy je nutné v případě sádrokartonu, kazetového stropu místo pro stěnu vyztužit ocelovou konstrukcí nebo výdřevou.

V místě stěny je vhodné vynechat podlahové topení, při realizaci máme větší výběr kování a možnosti provedení.

Kdy poptat nové skleněné dveře

plánujte, vyplatí se to

U novostaveb a rekonstrukcí je důležitá stavební připravenost. Pokud se skleněnými dveřmi nebudete počítat již při plánování, může být jejich montáž obtížnější a nákladnější. Včasnou konzultací s odborníky šetříte čas i peníze hlavně sobě!

Veškeré požadavky a parametry vašeho bydlení nám můžete sdělit pomocí poptávkového formuláře níže. Můžete nám také zavolat, anebo nás navštívit v našem sídle ve Velkém Meziříčí. Rádi s vámi vše probereme.

Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.