Skleněné dveře kyvné

Celoskleněné dveře kyvné do čistého stavebního otvoru jsou stejně jako otočné charakteristické svými panty, které umožňují otevření na obě strany (takzvané „lítačky"). Kyvné skleněné dveře se osazují z pravidla madlem, které je možné designově sladit s ostatními madly, případně klikami v interiéru.

U těchto dveří je možné použít rohové panty a k nim podlahový zavírač, kdy je nutné s prostorem pro zavírač počítat nejpozději při montáži podlahového topení (je nutné vynechat na něj v podlaze prostor). Zavírač zajišťuje polohu dveří v polohách uzavřené a otevřené na ±90° a při zavírání dveří tlumí jejich rychlost.

Další možností je použít panty kotvené do stěny, které v sobě již mají integrovaný zavírač.

Poslední možností je použití kyvných dveří ve skleněné stěně, kde jsou skleněné dveře umístěny mezi bočními, horními světlíky a panty jsou kotveny na skle. Toto provedení bývá velmi variabilní a nabízí se zde velké množství variant provedení.


npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.