Hliníkové zárubně

Hliníkové zárubně slouží jako designový prvek, ale zároveň jako funkční utěsnění skleněných dveří, kdy skleněné dveře doléhají na těsnění, a tím dokonale těsní. Zárubně je možné použít pro jednokřídlé, dvoukřídlé dveře nebo provedení s bočními světlíky a nadsvětlíkem. Zárubně je možné dodat ve standardních barvách – eloxovaný hliník a nerez, nebo černá, dále v provedení barvy dle vzorníku RAL.


Hliníkové zárubně Mini „L“ a „Z“

Zárubně Mini „L“ (provedení do špalety) nebo Mini „Z“ (provedení s překrytím rohu) jsou velice subtilní zárubně (pouhých 27 mm), které na šířku zúží stavební otvor pouze o 54 mm. Hodí se na realizace, kde je požadován minimalistický design anebo požadavek na zachování maximálního možného průchodu. Tyto zárubně jsou určeny pro jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Nosnost této zárubně je v případě použití dvou pantů 40 kg, v případě tří pantů 55 kg.Padací práh

V případě požadavku co největšího utěsnění je možné na spodní stranu křídla použít padací práh, který při zavření dveří "spadne" na zem a dokonale dveře utěsní. Vhodné řešení například mezi bazén/interiér a další místa, kde jsou klady velké nároky na těsnost.


Montáž zárubní probíhá do začištěného stavebního otvoru. Není nutná žádná stavební připravenost již ve fázi stavby. Montáž je čistá a rychlá.

Skleněné dveře a hliníkové zárubně v luxusním interiéru


Skleněné dveře a hliníkové zárubně

Skleněné dveře a hliníkové zárubně, které dokonale utěsní prostor dveří

Skleněné dveře a hliníkové zárubně - moderní design interiéru

Detail hliníkových zárubní u skleněných dveří

Nákres hliníkových zárubní

Nákres hliníkových zárubní - druhá varianta

Hliníkové zárubně u skleněných dveří, přechází na skleněnou stěnu

Hliníkové zárubně Standard

Další kategorií zárubní jsou hliníkové zárubně Standard, které jsou určené pro montáž do stavebního otvoru nebo pro skleněné stěny. Skleněné stěny s touto zárubní mohou obsahovat boční světlíky i nadsvětlíky. Zárubeň má i větší váhovou nosnost, při použití třech pantů je nosnost až 65 kg. Zárubeň je určena pro kotvení do stěny nebo osazení do skleněné stěny.


Tyto zárubně jsou vhodné pro skleněné příčky v kancelářských prostorech, kde je požadavek na odhlučnění jednotlivých místností. Zachováním bezrámového křídla a zároveň dosednutím skleněných dveří do zárubňového těsnění dosáhneme akustického útlumu a zároveň zachováme čistý a jednoduchý design stěny.Hliníkové zárubně s úpravami na míru

V případě požadavku co největšího utěsnění je možné na spodní stranu křídla použít padací práh, který při zavření dveří "spadne" na zem a dokonale dveře utěsní. Vhodné řešení například mezi bazén/interiér a další místa, kde jsou kladeny velké nároky na těsnost.


Instalace skleněné příčky s hliníkovou zárubní se provádí do čistého stavebního otvoru. Montáž do hotového interiéru je bez znečištění interiéru.


Nákres hliníkových zárubní - náčrt řešení u skleněných dveří
Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.