Skleněné stěny

Skleněná stěna na míru ve vinotéce

Celoskleněné stěny jsou krásné i praktické

Skleněné stěny jsou oblíbeným a funkčním doplňkem moderních interiérů. Vyrábíme je z čirého, částečně průhledného (pískovaného), matného skla nebo s částečným bezpečnostním polepem fólií. Oceníte je v kancelářích, obchodech, recepcích, kuchyních, jídelnách, obývacích pokojích i koupelnách. 

Při vhodném řešení můžete díky nim navíc dosáhnout odhlučnění místností. Samozřejmostí je široká nabídka skel, dekorů a kování. Kromě skleněných stěn doporučujeme i skleněné dveře a skleněné zábradlí.Prosvětlete interiér skleněnými stěnami

  • Navrhujeme, vyrábíme a montujeme skleněné stěny na míru. 
  • Používáme bezpečnostní tvrzené sklo nebo sklo s bezpečnostní fólií, kvalitní německé kování Dorma a osvědčené postupy.
  • Nabízíme mnoho provedení stěn - fixní stěny bez dveří, stěny s kyvnými či otočnými dveřmi a posuvné stěny
  • Dveře, boční světlíky a nadsvětlíky stěn přizpůsobíme stavebnímu otvoru. 
  • Naše skleněné stěny se hodí do soukromých interiérů, stejně jako veřejných a komerčních prostor. 
  • Přináší do interiérů luxusní design. 
  • Prosvětlují a opticky zvětšují místnosti. 
  • Snadno se udržují a jsou odolné proti opotřebení a poškrábání.

Skleněná stěna light

Nejelegantnější systém skleněných příček, který je založen na jednoduchém zasklení.

Pro osazení se používají hliníkové profily v barvě eloxovaného hliníku, nerezu nebo odstínu RAL. Vzhledem ke konstrukci systému LIGHT je možné veškeré obvodové profily zapustit do obvodových stěn a tím vytvořit dokonale bezrámovou skleněnou příčku.

Vzduchové neprůzvučnosti napomáhá vertikální spojení skel oboustrannou transparentní páskou.

Dveře mohou být osazeny do hliníkové zárubně, kde dveřní křídlo dosedá na polodrážku s těsněním, a tím je zajištěn lepší útlum skleněné příčky.

Druhou variantou je bezrámového křídlo, kdy dveře tvoří samotné sklo pouze s rohovými panty. Mezi křídlem a světlíkem vzniká mezera 4 - 5 mm. Jedná se tedy o variantu s menším akustickým útlumem.

Skleněná stěna jako předěl místností ve vinotéce


Skleněná stěna jako předěl interiéru

Skleněné stěny jako součást dveřního prostoru

Skleněná stěna jako předěl místností

Skleněné stěny - skleněné dveře neprůhledné

Skleněná stěna jako oddělení kancelářských prostor

Skleněná stěna jako součást dveří


Skleněné stěny jsou nejlepší prvek moderních kanceláří

Skleněná stěna silence

Dvojité zasklení příček SILENCE zajišťuje největší soukromí při jednáních a zároveň působí jako velmi estetický prvek v interiéru kanceláří. Tloušťka příčky je 100 mm, a díky dvojitému zasklení se jedná o příčku s největším akustickým útlumem, kterou jsme schopni nabídnout.


Možnosti kotvení skleněných stěn


Pro kotvení skleněných stěn nejčastěji používáme U-profily nebo kompletně rozebíratelné profily.
Pokud je strop snížený sádrokartonovým podhledem, doporučujeme nechat připravit nosnou ocelovou konstrukci nebo vyztužení provést dřevěným trámem, do kterých se stěna ukotví.


U rekonstrukcí a novostaveb se vyplatí se stěnami ze skla počítat již při plánování. Díky stavební připravenosti bude jejich realizace rychlejší a jednodušší. Protože je každý interiér jedinečný, rádi vás navštívíme a nezávazně doporučíme nejvhodnější řešení.


Skleněné stěny často mohou dle povahy realizace navazovat na skleněné posuvné dveře.


Návrh na míru

V GLASS VISION přemýšlíme za vás


Poradíme si i v případě, že žádné konkrétní představy nemáte. Nejsme totiž jen výrobci, jsme také zkušení návrháři a hravě zvládneme i nejrůznější atypická řešení.

Naše skleněné dveře, stěny, příčky, zábradlí a sprchové kouty i jejich zámečnické prvky jsou vždy originální a vychází z Vašich představ a z jedinečného prostředí Vašeho domova nebo kanceláře.Zjistit více

Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *