Celoskleněné stěny kyvné a otočné

Celoskleněné stěny kyvné či otočné v interiéru

CELOSKLENĚNÉ STĚNY KYVNÉ A OTOČNÉ

Skleněné kyvné a otočné stěny se liší tím, že dveře u kyvných stěn je možno otevírat na obě strany. Jsou osazeny samozavíračem a madlem. Naproti tomu dveře u otočných stěn otevíráme vždy na jednu stranu a zpravidla mají kliku, která se zavírá do protikusu.

Skleněné dveře mohou být ve stěně jak v jednokřídlém, tak i ve dvoukřídlém provedení. Zde je dokonce možné použít jedno skleněné křídlo kyvné (hlavní křídlo) a druhé pouze otočné, příležitostně otvíravé, aretované západkami (pasivní křídlo).

Rozdíl mezi obyčejnými skleněnými dveřmi a stěnami je zejména v jejich variabilitě. Díky použití systému kování dormakaba Universal PT dokážeme vytvořit běžně skleněnou stěnu o „nekonečné" délce a běžně výšce až 3200 mm (lze i větší výška, ale vyžaduje složitější technické řešení).

Kromě kyvných a otočných stěn nabízíme také posuvné stěny, skládací stěny a akustické skleněné příčky.Celoskleněné stěny kyvné

V případě kyvných skleněných stěn se používá pro usazení křídla podlahový nebo integrovaný zavírač, který zajišťuje nulovou polohu dveří včetně oboustranné aretace do 90°. V zavřené poloze a při zavírání dveří tlumí jejich rychlost. Současně je však vhodné s tímto počítat předem a v místě zavírače nemít podlahové topení či jiné instalační rozvody.
Do stropu se kotví dveře čepem, případně do nadsvětlíku. Kyvné skleněné dveře se osazují zpravidla madlem, které je možné designově sladit s ostatním kováním (madla, kliky) v interiéru.
V případě potřeby uzamknutí skleněných kyvných dveří můžeme použít zámek do podlahy, zámek do bočního světlíku či stropu nebo nadsvětlíku. Další možností je uzamykatelné madlo.


Celoskleněné stěny otočné

U otočných skleněných stěn se většinou nepoužívá podlahový zavírač (pouze ve výjimečných případech kvůli jeho funkci zavírání dveří a tlumení zavírání) a místo něj dveře se dveře otáčí na čepu. Čep nemá funkci aretace, proto je nutné takovéto dveře osadit klikou se střelkou a protikusem, do kterého se klika zavírá.

V případě potřeby uzamknutí dveří Vám dodáme tělo kliky, již připravené pro osazení stavební vložky PZ. Kliky a protikusy je možno sladit s ostatními, třeba i dřevěnými, dveřmi v celém interiéru. Dokonce i s klikami na oknech. Ostatní vlastnosti jsou společné se stěnami kyvnými.


Celoskleněné stěny kyvné v luxusním sídle

Celoskleněné stěny kyvné sloužící jako předěl prostoru - dveře

Celoskleněné stěny kyvné a otočné v místě dveří

Celoskleněné stěny kyvné sloužící jako dveře

Celoskleněné stěny kyvné či otočné sloužící jako dveře

Celoskleněné stěny kyvné sloužící jako dveřeVytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.