Pochozí sklo

Pochozí sklo jako součást interiéru

pochozí sklo jako zajímavý prvek moderního interiéru

Pochozí sklo dokáže nejen prosvětlit tmavá místa, ale umí dodat interiéru více elegance a pocitu většího prostoru. 

Skla se používají rovněž vrstvená jako v případě skleněného zábradlí, ale v tomto případě jsou složená ze tří skel.

Tloušťka skel se určuje v závislosti na velikosti pochozího skla a výšce volného pádu.

Vrstvené pochozí sklo je složeno ze tří skel, mezi kterými je vložena bezpečnostní fólie, která zajistí i v případě rozbití skel částečnou celistvost pochozího skla a tím zajistí, že sklo drží neustále pohromadě a zabrání propadnutí.

Skladba pochozího skla se určuje dle druhu použití a typu uložení skla (po obvodě do rámečku, bodové uložení, ...). Důležité je, zda se jedná o rodinný dům anebo o komerční objekt, což určuje předpokládané zatížení na m2 a tím i složení skla.

Nejčastější varianty provedení skladby skel jsou 3 x 10 mm a 3 x 8 mm.

Pochozí sklo se ve většině případu dodává jako nekalené sklo, pouze v některých případech, kde je požadována vyšší odolnost proti poškrábání, se může horní sklo vyrobit jako kalené (bezpečnostní).

Horní sklo může být opatřeno protiskluzovou vrstvou (vhodné na schody ve veřejných prostorech). Protiskluzová vrstva se vytvoří buď pískováním anebo sítotiskem, kdy se na sklo nanese speciální barva.

Pochozí sklo je dokonalým prvkem pro prosvětlení tmavých míst, přízemních pater, případně vytvoření světlíků v interiéru. Pochozí sklo může efektně doplnit další skleněné prvky v interiéru - skleněné dveře, skleněné stěny a skleněné zábradlí.

Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.