Pochozí sklo

samonosne sklenene zabradli-3Pochozí sklo je velice vhodný prvek moderního interiéru, který nejen dokáže prosvětlit tmavá místa, ale umí dodat interiéru více elegance a pocitu většího prostoru. Skla se používají rovněž vrstvená jako v případě skleněného zábradlí, ale v tomto případě jsou složená ze tří skel.

Tloušťka skel se určuje v závislosti na velikosti pochozího skla a výšce volného pádu.

Na pochozí sklo je možné vypískovat, případně nalepit bezpečnostní (protiskluzové pásky), které zabrání uklouznutí.

Vrstvené pochozí sklo je složeno ze tří skel, mezi kterými je vložena bezpečnostní fólie, která zajistí i v případě rozbití skel částečnou celistvost pochozího skla a tím zajistí, že sklo drží neustále pohromadě a zabrání propadnutí.

Skladba pochozího skla se určuje dle druhu použití a typu uložení skla (po obvodě do rámečku, bodové uložení, ...). Důležité je, zda se jedná o rodinný dům anebo o komerční objekt, což určuje předpokládané zatížení na m2a tím i složení skla. Zpravidla se pochozí sklo skládá ze tří skel, která jsou k sobě slepena bezpečnostní fólií.

Nejčastější varianty provedení skladby skel jsou 3 x 10 mm, 3 x 8 mm.pochozi sklo vcetne kotev

Pochozí sklo se ve většině případu dodává jako nekalené sklo, pouze v některých případech, kde je požadována vyšší odolnost proti poškrábání se může horní sklo vyrobit jako kalené (bezpečnostní).

Horní sklo může být opatřeno protiskluzovou vrstvou (vhodné na schody ve veřejných prostorech). Protiskluzová vrstva se vytvoří buď pískováním anebo sítotiskem, kdy se na sklo nanese speciální barva.

Pochozí sklo je dokonalým prvkem pro prosvětlení tmavých míst, přízemních pater, případně vytvoření světlíků v interiéru.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru