Čirá a zabarvená skla (planibely)

Skla vhodná jak do sprchových koutů, tak na skleněné dveře, stěny i skleněná zábradlí. Sklo nijak nezkreslí obraz, pouze zatmaví dle odstínu skla. Údržba těchto skel je bezproblémová, mohou se umývat i pěnivými přípravky. Nejčastěji planibely dodáváme v šedé, modré, broznové, zelené a čiré variantě.

Celoplošně matná skla (satináta)

Sklo celoplošně matné (satináto) je leptané sklo, které je průsvitné, ale neprůhledné. Z hlediska údržby je vhodné na interiérové dveře a stěny. Sklo satináto není vhodné do sprchových koutů, na leptané (hrubé) straně se může usazovat vodní kámen. Leptání bývá většinou z jedné, u některých skel z obou stran. Údržbu těchto matných skel doporučujeme provádět nepěnivými přípravky.


Pískované dekory

Pískování je mechanické opracování skla, u kterého dochází k odpískování malé vrstvy skla a tím se vytvoří matný povrch na povrchu skla. Díky tomuto procesu jsme schopni vytvářet originální dekory na skleněné dveře i stěny. Vzhledem k narušení povrchu je pískované sklo náchylnější na údržbu. Pokud je pískovaná plocha větší, doporučujeme dveře přelakovat speciálním lakem, který narušenou plochu zacelí a tím se zlepší údržba pískované plochy.

Na naše pískované dekory se podívejte níže. V případě, že chcete vlastní originální motiv, můžeme Vám zpracovat váš vlastní. Rádi vytvoříme originální dveře i Vám!

Pískovaný dekor je možné vypískovat na jakékoliv podkladové sklo. Pro přesné definování vzhledu dveří zvolte podkladové sklo a pískovaný dekor.

Leptané vs pískované sklo do dveří, stěn a příček

Na první pohled pískování a leptání skla vypadá velice podobně, ale není tomu tak. Pískování je mechanické opracování skla. Leptání se provádí chemicky, sklo tedy není zasaženo tak do hloubky a údržba leptaného skla je výrazně snadnější. Leptané sklo je například satináto.


Lakovaná nebo smaltovaná skla

Neprůhledná a neprůsvitná skla, vhodná jako obklady stěn, sprchových koutů a obklady za kuchyňské linky. Pohledová je pouze jedna strana. Údržba je bezproblémová, možné umývat i pěnivými přípravky.


Vrstvená (VSG) skla

Vrstvené sklo se skládá ze dvou a více skel s bezpečnostní fólií EVASAFE nebo PVB. Mezi skla můžete vložit i barevnou fólii, která nám umožní probarvit sklo skoro do jakéhokoliv odstínu. Vrstvená skla se používají převážně pro skleněná zábradlí a na místa, kde je potřeba zajistit vyšší bezpečnost. Například banky, úřady a jiné.


Tvrzená (ESG) skla

Tvrzené sklo neboli slangově „kalené sklo“ je tepelně zpevněné sklo, které díky vytvrzení zvýší až 5x svoji pevnost. Tvrzená skla používáme na všechny skleněné bezrámové příčky skleněná zábradlí (v kombinaci s vrstveným sklem), a další. Tepelně zpevnit je možné většinu skel, včetně obloukových skel. Tepelně upravené sklo nelze po vytvrzení dále opracovávat ani zkracovat, veškeré operace kromě pískování se provádí před vytvrzením skla.


Gravírování skel

Gravírování je nejpraktičtější dekorování skla, kdy se do skla vybrousí linka ve tvaru „V“. Gravír (drážka) může být jak lesklý nebo matný, záleží na požadavku zákazníka a zvoleném motivu. Šírka gravírované linky může být 5 nebo 8 mm. Gravírování může být složeno jak z rovných linek, tak kruhových linek, které tvoří jako celek jednoduché obrazce. Vhodné je gravírovat na sklo satináto, na kterém gravír hezky vynikne. Gravírování je velice estetické a praktické dekorování skla.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru