Čirá a zabarvená skla (planibely)

Skla vhodná jak do sprchových koutů, tak na skleněné dveře, stěny i skleněné zábradlí. Sklo nijak nerozmaže obraz, pouze zatmaví dle odstínu skla. Údržba těchto skel je bezproblémová, může se umývat i pěnivými přípravky.

Celoplošně matná skla (satináta)

Sklo celoplošně matné (satináto) je leptané sklo, které je průsvitné, ale neprůhledné. Z hlediska údržba není nejvhodnější do sprchových koutů, na leptané (hrubé) straně se může usazovat vodní kámen. Tato skla doporučujeme z důvodu údržby používat spíše v interiéru. Leptání bývá většinou z jedné, u některých skel z obou stran. Údržbu těchto skel doporučujeme provádět nepěnivými přípravky.

Lakovaná nebo smaltovaná skla

Neprůhledná a neprůsvitná skla, vhodná jako obklady za kuchyňské linky, stěn, atd. Pohledová je pouze jedna strana. Údržba bezproblémová, možné umývat i pěnivými přípravky.

Vrstvená (VSG) skla

Vrstvené sklo se skládá ze dvou (i více) skel a bezpečnostní fólie. V případě barevné fólie je možné zvolit odstín barvy fólie, čímž jsme schopni sklo probarvit do požadovaného odstínu.

Pískované/gravírované dekory

Pískování je mechanické opracování skla, kde dochází k odpískování horní vrstvy skla a tím se vytvoří matný povrch skla. Díky tomuto procesu jsme schopni vytvářet originální dekory jak na skleněné dveře, tak stěny. Vzhledem k narušení skla je pískování náchylnější na údržbu. Pokud je pískovaná plocha větší, doporučujeme dveře přelakovat speciálním lakem, který narušenou plochu zacelí a tím se zlepší údržba pískování. Na naše standardní pískované dekory se můžete podívat níže. Abychom ale zákazníkovi vytvořili originální dveře, převážnou většinu dekorů provádíme na přání zákazníka. Navrhněte si také vlastní motiv, nebo nám zašlete motiv, který se vám líbí. Rádi vytvoříme originální dveře i vám!

Gravírování je nejpraktičtější dekorování skla, kdy se do skla vryje kotouč, který ve skle vytvoří drážku ve tvaru „V". Tento gravír (drážka) může být jak lesklá, tak matná, záleží na požadavku zákazníka. Gravírování je velice estetické a praktické. Gravírování může obsahovat i nepravidelné linky a různé jednoduché obrazce.

Nejprodávanější pískované dekory

Pískovaný dekor je možné vypískovat na jakékoliv podkladové sklo. Pro přesné definování vzhledu dveří zvolte podkladové sklo a pískovaný dekor.

Pískované dekory v pozitivu (pískovaný dekor, okolí bez pískování), zpravidla větší plocha bez pískování.

Pískované dekory v negativu (pískované okolí, dekor bez pískování), zpravidla větší plocha pískovaná.

Leptání vs pískování

Jedná se o dva rozdílné pojmy. Na první pohled pískování a leptání skla vypadá velice podobně, ale jak již víme pískování je mechanické a leptání se provádí chemicky, tudíž není zasaženo tak hluboko do skla a údržba leptaného skla je několikanásobně lepší. Leptané sklo je například satináto.

Gravírování skel

Gravírování do skla je mechanické broušení linky do skla.

  • Tvar linky ve tvaru V
  • Šířka linky 5 nebo 8 mm
  • Matný nebo lesklý gravír

Gravírované linky nemusí být pouze rovné, ale je možné vygravírovat i různé obrazce, oblouky, kruhy a další tvary. Výhodné je použití při použití skla satináto, kdy gravír více vynikne.

Výhody gravírování

  • Originální design skla s jednoduchou údržbou
  • Luxusní vzhled

Nevýhody gravírování

  • Vyšší cena oproti pískování

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru