Skleněné markýzy

sklenena markyza 1-38-800-600-80Návrh skleněné markýzy vždy záleží na požadavku zákazníka a na možnostech každé stavby. Skleněné stříšky slouží nejen jako ochrana proti dešti a sněhu, ale jsou i designovým prvkem.

Použité sklo musí být vždy z vrstveného (VSG) skla. Aby sklo odolalo i náporu krup, případně roztávajícímu sněhu, musí být sklo kalené (ESG). V případě rozbití vrstvené sklo (VSG) zachová celistvost markýzy a sklo se nevysype na zem, ale drží pohromadě. Kalení skla zase zaručí vyšší mechanickou odolnost.

Nejčastěji použitým sklem je čiré sklo, ale může být i zabarveno do různých odstínů (viz vzorník skel), případně probarveno barevnou fólií mezi skly.

sklenena markyza-37Nejčastějším způsobem je zavěšení markýzy na nerezová táhla, které je bezproblémové i v případě dodatečné montáže po případném zateplení domu. Při navrhování markýzy je nutné myslet na to, že zateplení komplikuje kotvení a tomu je potřeba přizpůsobit velikost skel a způsob kotvení markýzy.

Druhým méně častým způsobem je kotvení na konzoly, případně atypické konstrukce, které je možné dodat dle možností na místě realizace.

Jako doplněk ke skleněné markýze je možné dodat okap pro odtok vody na stranu. Utěsnění markýzy vůči stěně je nejlepší řešit klempířským prvkem neboli oplechováním. Utěsnění u stěny je nejlepší řešit klempířským oplechováním.

 

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru