Skleněné markýzy

Skleněná markýza zavěšená nad vchod

skleněná markýza jako Ochrana pŘED nepříznÍ počasí

Použité sklo musí být vždy z vrstveného (VSG) a kaleného (ESG) skla. Aby sklo odolalo i náporu krup, případně roztávajícímu sněhu. V případě rozbití vrstvené sklo (VSG) zachová celistvost markýzy a sklo se nevysype na zem, ale drží pohromadě. Kalení skla zase zaručí vyšší mechanickou odolnost.


Nejčastěji použitým sklem je čiré sklo, ale může být i zabarveno do různých odstínů (viz vzorník skel), případně probarveno barevnou fólií mezi skly. Skleněná markýza v exteriéru může efektně doplnit skleněné dveře, skleněné stěny a skleněné zábradlí z interiéru.


Kotvení skleněné markýzy na nerezová táhla

Nejčastějším způsobem je zavěšení markýzy na nerezová táhla, které je bezproblémové i v případě dodatečné montáže po případném zateplení domu.
Při navrhování markýzy je nutné myslet na to, že zateplení komplikuje kotvení a tomu je potřeba přizpůsobit velikost skel a způsob kotvení markýzy.


Kotvení skleněné markýzy do konzoly

Druhým čím dál častějším způsobem je kotvení do nosné konzoly bez táhel. Při požadavku na tuto markýzu je nutné myslet na kotvení ještě před zateplením domu.


Jedná se o velmi zajímavý prvek, na kterém se nesmí podcenit návrh skla a samotného kotvení do fasády.
Velkou výhodou této varianty je zajištěná těsnost markýzy u stěny díky kotvícímu profilu.

Skleněná markýza kotvená do konzoly

Vytvoříme Vám návrh na míru

Sdělte nám své představy.

Výsledek bude skvělý.


Získejte pro svoje bydlení nebo firmu to nejlepší řešení skleněných dveří či stěn. Svým přístupem Vás příjemně překvapíme. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni navrhnout nejvhodnější řešení. Dodáme také skleněné zábradlí a sprchové kouty.


Neváhejte nás oslovit s dotazem, případně pošlete poptávku.


Pro co nejpřesnější nabídku nám prosím definujte, o jaký typ výrobku máte zájem a připojte i rozměry stavebního otvoru a představu o skle (čiré/matné/s dekorem).

Požadujete odbornou montáž? *
npo

Projekt "Internetový marketing a strategie GLASS VISION s.r.o." je financován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Kreativní vouchery.