Posuvné systémy pro skleněné dveře

Posuvné kování pro skleněné dveře

DORMA MUTO L / XL

Muto je na trhu teprve od roku 2016, ale má svoje nesmírné výhody. Jedná se o vylepšeného nástupce Agile 150, který byl již stažen z trhu. Nabízí stejné možnosti kotvení, tedy na stěnu, do stropu i na sklo. V případě kotvení do stropu musí být strop nosný.

Umí provedení s bočním světlíkem (fixní částí). Rozměry kolejnice jsou také podobné, liší se dle zvoleného kotvení a typu kolejnice, přibližně (š x v) 72 x 69 mm. Váhová únosnost u správně zvoleného typu kolejnice je až 150 kg. Dveře mohou být jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé. Zatím to tedy vypadá, že se ničím oproti Agile 150 neliší, ale přeci jen liší...

Kolejnice je hliníková a je možné ji upravit do různých barev, základní barvy jsou eloxovaný hliník, eloxovaná nerez, bílá, další speciální barvy dle požadavků zákazníka.

DORMA Muto je možné vybavit:

 • samozavíráním (self-closing), (dveře se za vámi po otevření automaticky zavřou)
 • skrytý elektromechanický zámek (možnost uzamčení dveří jinak než do podlahy)
 • oboustranným pomalým dojezdem (DORMOTION, možno kdykoliv domontovat)
 • synchronním posuvem (otvírání obou křídel současně)

 

DORMA MANET

Systém Manet je designové, ale i velice dobře funkční kování, které zaujme na první pohled. Manet nic neskrývá, veškerý posuvný systém je viditelný. Celé kování je z kvalitní nerezi. Kolejnici je možné ukotvit jak na stěnu, tak na sklo. Provedení je možné jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé provedení a to i za použití bočních světlíků (fixních částí). Nosnost této kolejnice je 100 kg. Vzhledem k tomu, že vše je v systému viditelné, systém Manet není možné vybavit ani pomalým ani synchronním pojezdem.

   

Kování MWE

Kování na sklo od firmy MWE uspokojí i ty nejnáročnější požadavky architektů i koncových zákazníků.

Německý výrobce kování MWE se řadí mezi špičku v designu, zpracování a kvalitě výrobků v kování na sklo a dřevo. Důležitá je elegance, funkčnost a v neposlední kvalita jak zvoleného materiálu, tak samotného výrobku. Vzhledem k množství cyklů, které kování MWE nabízí, je možné ho použít jak v komerčních, tak soukromých objektech.

Kování od firmy MWE se zaměřuje na:

 • kování pro skleněné posuvné dveře
 • kování pro skleněné sprchové kouty
 • kování pro posuvné žebříky

 

Posuvný systém MWE Terra se rozděluje do několika kategorií:

 • Terra – menší velikost koleček, nejčastější provedení systému, možné kombinovat s dřevěnými dveřmi (Terra H), možnost osazení dveří do 135 kg
 • Terra M – větší velikost koleček, průmyslovější design, maximální únosnost dveří do 155 kg
 • Terra H - je určen pro dřevěné dveře, je tedy možné s jedním posuvným systémem kombinovat jak skleněné, tak dřevěné dveře. Váha dveří může být až 135 kg.
 • Terra XL – největší rozměr koleček, stejný design koleček jako u Terry M, kování určené pro nejnáročnější, kteří chtějí posunout hranice nemožného, posuvný systém Terra XL je schopen zvládnout dveře až do váhy 400 kg
 • TerraAkzent – jako jediný systém s hranatým designem „koleček", V hranatém designu umíme váhu až do 80 kg.

  Při navrhování dveří je nutné nemyslet pouze na váhu dveří, ale i na to, jak dveře donést na místo realizace, ale i jak se vám bude s dveřmi manipulovat. I při použití nejlepšího systému bude nutné váhu dveří překonat, dveře roztlačit a následně zabrzdit.

  Spodní kolejnici pro posuvný systém MWE Terra je možné jak přiznat na čistou podlahu (výška profilu pouhých 7 mm), tak do podlahy zapustit (bezprahové provedení).

  Horní kolejnici je možné kotvit jak na stěnu, do stropu, tak na sklo – je tedy možná velká variabilita a možnosti provedení dveří. Dveře je možné vybavit pomalým dojezdem (soft-stop), který je skrytý v horní kolejnici.

  Nesmírnou výhodou výše uvedených systému jsou minimální požadavky na stavební připravenost. V sádrokartonových stropech není nutné potřeba řešit žádné přípravy, spodní kolejnici je možné položit na čistou podlahu. Dveře je tedy bez problému možné instalovat skoro do jakéhokoliv otvoru.

  Variabilita kování zasahuje do takové míry, že na kolejnici dveří je možné zavěsit posuvné žebříky, a tím vytvořit jednotvárný design jak dveří, tak žebříku.

  Posuvný systém Vario je další z kategorie kování pro posuvné dveře. Od ostatních se odlišuje tím, že je možné zrealizovat dveře/stěny do rádiusu.Kolejnice může být složena z několika částí, díky čemuž jsme schopni vytvořit „nekonečné" množství dveří na jedné kolejnici. Váha takových dveří může být až 135 kg.

  Kování Astec

  Veškeré technické informace se dozvíte v katalogu o posuvných systémech.
  Každý svůj systém má požadavky na stavební připravenost, neváhejte nás tedy včas kontaktovat ohledně stavební připravenosti, šetříte tím sobě čas i peníze.
  Pokud máte zájem o kompletní realizaci, neváhejte nás oslovit a rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího kování, zaměření a následné montáže.

  Neváhejte nás poptat.

   

  Nahoru