Celoskleněné stěny kyvné a otočné

sklenene otocne steny GLASS VISIONSkleněné kyvné a otočné stěny se liší tím, že dveře u kyvných stěn je možno otevírat na obě strany. Jsou osazeny zavíračem a madlem. Naproti tomu dveře u otočných stěn otevíráme vždy na jednu stranu a zpravidla mají kliku, která se zavírá do protikusu.

Skleněné dveře mohou být ve stěně jak v jednokřídlém, tak i ve dvoukřídlém provedení. Zde je dokonce možné použít jedno skleněné křídlo kyvné (hlavní křídlo) a druhé pouze otočné, příležitostně otvíravé, aretované západkami (vedlejší křídlo).

Rozdíl mezi obyčejnými skleněnými dveřmi a stěnami je zejména v jejich variabilitě. Díky použití systému kování Dorma Universal PT dokážeme vytvořit běžně skleněnou stěnu o „nekonečné" šířce a běžně výšce až 3200 mm (lze i větší výška, ale vyžaduje složitější technické řešení).

Kromě kyvných a otočných stěn nabízíme také posuvné stěny, skládací stěny a akustické skleněné příčky.

 

 

Celoskleněné stěny kyvné

V případě kyvných skleněných stěn se používá pro usazení křídla podlahový zavírač, který zajišťuje polohu dveří. V uzavřené poloze a poloze a při zavírání dveří tlumí jejich rychlost. Současně je však nutné s tímto počítat předem a v místě zavírače nemít podlahové topení či jiné instalační rozvody.

Do stropu se kotví dveře čepem, případně do nadsvětlíku. Kyvné skleněné dveře se osazují zpravidla madlem, které je možné designově sladit s ostatním kováním (madla, kliky) v interiéru.

V případě potřeby uzamknutí skleněných kyvných dveří můžeme použít zámek do podlahy, zámek do bočního světlíku či stropu nebo nadsvětlíku. Další možností je uzamykatelné madlo.

Celoskleněné stěny otočnéotocna-sklenena-stena

U otočných skleněných stěn se většinou nepoužívá podlahový zavírač (pouze nadstandardně kvůli jeho funkci zavírání dveří a tlumení zavírání) a místo něj dveře se dveře otáčí na čepu. Ten nemá funkci aretace, proto je nutné takovéto dveře osadit klikou se střelkou a protikusem, do kterého se klika zavírá.

V případě potřeby uzamknutí dveří Vám dodáme tělo kliky, již připravené pro osazení stavební vložky PZ. Kliky a protikusy je možno sladit s ostatními, třeba i dřevěnými, dveřmi v celém interiéru. Dokonce i s klikami na oknech. Ostatní vlastnosti jsou společné se stěnami kyvnými.

Výhody celoskleněných kyvných a otočných stěn do čistého stavebního otvoru:

 • „neomezené" rozměry stavebního otvoru pro skleněné stěny
 • variabilita provedení – zalomení stěny v půdoryse, napojování stěn vzájemně na sebe, dokonce možnost použití stěn např. do šikminy podkroví
 • pohodlné otevírání – dveře můžete „tlačit" vždy před sebou
 • luxusní vzhled skla bez rámů
 • menší požadavky na rovinatost a stavební připravenost stavebního otvoru než u samostatných skleněných dveří
 • výběr z několika typů skel
   

sklenene steny GLASS VISION

Nevýhody celoskleněných kyvných a otočných stěn do čistého stavebního otvoru:

 • nutný prostor pro otevření dveřního křídla
 • nutná dobrá rovinatost stavebního otvoru, zejména okolo dveří. Podlaha nesmí v okolí dveří stoupat a strop klesat
 • nutno počítat s kotvením příčky v rámci stavební připravenosti. Zejména s prostorem pro podlahový zavírač (u kyvných dveří) a únosným stropem pro horní čep (není-li použit nadsvětlík).
 

Rychlé odkazy:

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru