Skleněné příčky

Reprezentativní skleněné příčky do moderních firem

Akustická dělící skleněná příčka s dvojitým zasklenímNahraďte klasické zděné příčky celoskleněnými stěnami a dejte tak interiérům moderní a vzdušný vzhled. Skleněné příčky skvěle vyniknou zejména v kancelářích, jednacích místnostech a dalších reprezentativních firemních prostorách. Rádi vám navrhneme jejich řešení na míru. Samozřejmostí je pro nás precizní provedení skleněných příček včetně promyšlených detailů a praktických aspektů, jako je např. vysoká míra akustického utěsnění.


Dělení skleněných příček

Z důvodu různých požadavků na design či na funkčnost jsme prosklené příčky rozdělili do následujících kategorií.

  • Skleněné příčky Light I - designové bezrámové příčky s těsněním mezi skly se spárami mezi dveřmi a bočním světlíkem 3-4 mm (viz skleněné stěny).

  • Skleněné příčky Light II - designové provedení bezrámových příček a dveří s těsněním mezi skly, přičemž okolo dveří je pro co největší těsnost umístěna hliníková zárubeň a po obvodě stěny jsou umístěny hliníkové profily.

  • Skleněné příčky Silence - rámová skleněná příčka s dvojitým zasklením s možností použití dvou kalených skel (ESG), případně skla s protihlukovou fólií (1x ESG, 1x VSG), dveře je možné provést jak v bezrámovém, tak rámovém provedení.


Skleněné příčky Silence přinášejí vysokou neprůzvučnost

Skleněná akustická příčka silence

Zvukovou neprůzvučnost jsme u skleněných příček Silence schopni zajistit umístěním dvou výplní za sebe. Pro co největší zvukový útlum můžeme použít vrstvené sklo (VSG) s protihlukovou fólií. Při splnění všech podmínek jsme schopni dosáhnout akustické neprůzvučnosti skleněných příček okolo 49 dB.

Běžná akustická neprůzvučnost u skleněné příčky se na základě zvolených výplní pohybuje okolo 45 dB. Při použití celoskleněných dveří se neprůzvučnost dveří pohybuje okolo 35 dB, v případě dřevěných dveřích je to přibližně 39 dB.

Tloušťka příčky se odvíjí od zvolených výplní, šířka stěny je v rozmezí 80-92 mm.

Příklady možnosti výplní dělících skleněných příček:

  • skleněné výplně kalené (ESG)
  • skleněné výplně vrstvené (VSG)
  • dřevěné výplně
  • sádrokartonové výplně
  • a jiné...
 

Interiérová dělící příčka v čirém skleněném provedeníProsklené příčky udrží soukromí, když je potřeba

Skleněné výplně je možné realizovat jak v čirém provedení, tak v barevném (planibely, satináta atd.). Další velmi žádanou variantou je pískování, polep fólií nebo digitální potisk skla. Díky těmto technologiím vytváříme vskutku originální motivy prosklených příček tak, aby výsledná realizace byla co nejzajímavější.

Velkou výhodou skleněných příček Silence je vzduchová mezera skly, která vám dává možnost mezi skla umístit žaluzie, případně další stínící techniku, která vám zajistí v době jednání soukromí.

Barevné úpravy skleněných příček

Provedení a barva skleněné příčky Silence záleží vždy na požadavku investora. Skleněné příčky jsme schopni dodat v povrchové úpravě odstínu barvy RAL neboeloxovaného hliníku (EV1). Díky úpravám do barev odstínu RAL jsme schopni se přiblížit barvě okolních prvků, jako jsou okna, dveře a jiné. Poslední variantou je realizace skleněné příčky v barvě dřevo dekoru.


Příčky se skleněnými i dřevěnými dveřmi

Akustická rámová příčka přestavitelná

Podobné možnosti barevných úprav jako skleněné příčky mají i dveře. Ne vždy ovšem musí být použity pouze skleněné dveře. Skleněnou příčku Silence můžeme zkombinovat i s dřevěnými dveřmi. Povrchové provedení může být CPL, dýhy nebo barevný odstín dle vzorníku RAL. Dřevěné dveře dodají skleněné stěně mírně odlišný nádech spolu s vyšším pocitem soukromí. Dveře mohou být jedno- nebo dvoukřídlé.

V případě požadavku na vysoký akustický útlum je potřeba jak u zdvojených podlah, tak u stropu zajistit neprůzvučnost neboli utlumit zvukové přeslechy.

Možnosti osazení klikou

Dveře můžeme osadit standardní klikou v provedení UV/PZ/WC, nerezovým madlem nebo klikou s elektromechanickým zámkem.

 

Akustická rámová skleněná příčka LightframeKotvení a příslušenství skleněných příček

Kotvení skleněných příček se provádí mezi podlahu a snížený kazetový strop, sádrokartonový strop nebo nosný strop. V případě velkých skleněných stěn (typu Light a Light II) s kazetovým nebo sádrokartonovým stropem je vhodné mít nad kazetami připravenou výdřevu pro kotvení. Pro skleněné příčky Silence tato příprava pro kotvení není nutná, tyto skleněné příčky jsou samonosné.

Ovladače stínění, světel apod.

Do dveřních rámů skleněných příček Silence je možné zabudovat různé ovladače pro ovládání meziskelního stínění, světel i ostatního příslušenství. Další výhodou těchto rámových příček je možnost vést kabely přímo v rámech stěn - není tedy nutné připravovat u stěn tunely pro síťové a další kabely.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru