Skleněné dveře do zárubně

Skleněné dveře do zárubně, detail kliky - DORMAPro skleněné dveře do zárubně je charakteristický způsob otevírání - otevírají se pouze na jednu stranu. Proto je také nazýváme otočné celoskleněné dveře (narozdíl od celoskleněných kyvných dveří, které umožňují otevření na obě strany).

Otočné celoskleněné dveře osazujeme kováním se střelkou, díky které drží skleněné dveře v zavřené poloze. U většiny kování na celoskleněné dveře je možné sladit kliky s ostatními klikami v interiéru, například s dřevěnými dveřmi.

Provedení těl zámků existuje hned několik – bez možnosti uzamykání (označení UV nebo UGL), s možností uzamykání na obyčejný klíč (BB), s možností uzamykání na cylindrickou vložku (PZ) anebo uzamčení WC kličkou (WC). Ke každému tělu jsou již v základním setu zvoleny takové panty, které nenarušují design dveří.

 

Dvoukřídlé provedení skleněných dveří do zárubně

Celoskleněné dveře je možné dodat i ve dvoukřídlém provedení. Hlavní křídlo dveří obsahuje tělo kliky, vedlejší křídlo je osazeno protikusem a západkami pro aretaci v zavřené poloze. Je tedy možné obě skleněná křídla otevřít, kdykoli je potřeba.

Osazení je možné do téměř jakékoliv dřevěné zárubně, stačí dodat rozměry dosedacích ploch pantů, výšku střelky, rozměry v polodrážce a my připravíme rozvrtání do Vaší zárubně. Osazení skleněných dveří je možné i do starších kovových zárubní, kde platí stejné požadavky jako u dřevěných s tím, že je nutné vlepit do polodrážky těsnění, aby nedocházelo ke styku celoskleněných dveří s kovovou zárubní.

Pro Váš interiér jsme schopni dodat nejen skleněné dveře, u kterých si můžete vybrat z různých typů skel, ale i dřevěné zárubně. Spolupracujeme s prodejci dveří SAPELI, PRÜM, Šimbera a se zakázkovými truhláři.

 

Skleněné dveře do obložky / obložkové zárubněVýhody celoskleněných dveří do zárubně

  • dobré utěsnění dveří
  • jednoduchá stavební příprava pro osazení zárubně
  • kliky lze vizuálně sladit s ostatními klikami v interiéru
  • luxusní vzhled skleněných dveří

Nevýhody celoskleněných dveří do zárubně

  • nutný prostor pro otevření skleněného křídla
  • omezené maximální rozměry dveří

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát
Nahoru